Email
Home
|
2003 Class AA Girls
Opening Round |
February 21 Nahunta - Brantley County High |
Early County (23-2) (Blakely) | 64 |
Brantley County (Nahunta) | 31 |
Turner County (Ashburn) | 47 |
Cook (21-1) (Adel) | 44 |
February 21 Rome - Floyd College |
Monticello | 52 |
Model (Shannon) | 39 |
Wilkinson County (McIntyre) | 48 |
Armuchee (Rome) | 40 |
February 21 Hogansville - Callaway High |
Macon County (24-3) (Montezuma) | 67 |
East Laurens (East Dublin) | 32 |
Vidalia | 55 |
Greenville | 52 |
February 21 Atlanta - Holy Innocents' School |
Holy Innocents' (24-3) (Atlanta) | 79 |
Buford (11-18) | 58 |
Wesleyan (24-3) (Norcross) | 75 |
Pace Academy (Atlanta) | 48 |
February 22 Nahunta - Brantley County High |
Brooks County (Quitman) | 58 |
Mitchell-Baker (Camilla) | 44 |
Randolph-Clay (19-2) (Cuthbert) | 52 |
Pierce County (Blackshear) | 45 |
February 22 Rome - Floyd College |
Dade County (Trenton) | 49 |
Oglethorpe County (Lexington) | 40 |
Morgan County (18-5) (Madison) | 66 |
Rockmart | 54 |
February 22 Hogansville - Callaway High |
Callaway (Hogansville) | 44 |
Claxton | 43 |
Jeff Davis (Hazlehurst) | 60 |
Tri-County (Buena Vista) | 56 |
February 22 Atlanta - Holy Innocents' School |
Paideia (21-7) (Atlanta) | 48 |
Greater Atlanta Christian (14-14) (Norcross) | 38 |
Blessed Trinity (Roswell) | 69 |
Dawson County (17-10) (Dawsonville) | 56 |
Second Round |
February 27 Albany Civic Center |
Early County (24-2) (Blakely) | 51 |
Callaway (Hogansville) | 25 |
Turner County (Ashburn) | 69 2 OT |
Jeff Davis (Hazlehurst) | 63 2 OT |
February 27 Rome - Forum |
Paideia (22-7) (Atlanta) | 45 |
Monticello | 35 |
Blessed Trinity (Roswell) | 56 |
Wilkinson County (McIntyre) | 45 |
February 28 Albany Civic Center |
Macon County (25-3) (Montezuma) | 60 |
Brooks County (Quitman) | 51 |
Randolph-Clay (20-2) (Cuthbert) | 61 |
Vidalia | 30 |
February 28 Rome - Forum |
Holy Innocents' (25-3) (Atlanta) | 45 |
Dade County (Trenton) | 41 |
Wesleyan (25-3) (Norcross) | 71 |
Morgan County (19-5) (Madison) | 42 |
Quarterfinals |
March 1 Albany Civic Center |
Early County (25-2) (Blakely) | 41 OT |
Turner County (Ashburn) | 39 OT |
Randolph-Clay (21-2) (Cuthbert) | 55 |
Macon County (26-3) (Montezuma) | 48 |
March 1 Rome - Forum |
Paideia (23-7) (Atlanta) | 55 |
Blessed Trinity (Roswell) | 42 |
Holy Innocents' (26-3) (Atlanta) | 60 |
Wesleyan (26-3) (Norcross) | 52 |
Semifinals |
March 6
Macon Coliseum |
Early County (26-2) (Blakely) | 52 |
Paideia (24-7) (Atlanta) | 46 |
Randolph-Clay (22-2) (Cuthbert) | 48 |
Holy Innocents' (27-3) (Atlanta) | 42 |
Finals |
March 8
Macon Coliseum |
Early County (27-2) (Blakely) | 44 OT |
Randolph-Clay (23-2) (Cuthbert) | 38 OT |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region 1st through 4th place winners.
Champion: Early County
School Title: 1st
Final Record: 28-2
Coach: Mary Brown
Notes:
|
|