Email
Home
|
2004 Class AAA Girls
Opening Round |
February 20 Thomasville High |
Westover (22-3) (Albany) | 31 |
Screven County (Sylvania) | 25 |
Richmond Hill (18-9) | 42 |
Monroe (11-11) (Albany) | 37 |
February 20 Gainesville High |
Gainesville (25-3) | 55 |
Carrollton | 30 |
Flowery Branch (18-9) | 66 |
Haralson County (24-4) (Tallapoosa) | 43 |
February 20 Sandersville - Washington County High |
Lucy Laney (25-2) (Augusta) | 81 |
West Laurens (13-15) (Dublin) | 61 |
Washington County (17-10) (Sandersville) | 58 |
Peach County (17-9) (Fort Valley) | 52 |
February 20 Grayson High |
Westminster (21-5) (Atlanta) | 47 |
Stephens County (10-14) (Toccoa) | 37 |
Avondale (18-8) (Avondale Estates) | 42 |
Franklin County (20-7) (Carnesville) | 40 |
February 21 Thomasville High |
Tattnall County (18-10) (Reidsville) | 70 |
Fitzgerald (7-14) | 54 |
Thomasville (22-2) | 74 |
Appling County (19-5) (Baxley) | 41 |
February 21 Gainesville High |
Fannin County (21-7) (Blue Ridge) | 65 |
Cass (20-6) (White) | 55 |
Johnson (20-8) (Gainesville) | 59 |
Cartersville (20-6) | 56 |
February 21 Sandersville - Washington County High |
Dodge County (Eastman) | 55 |
Richmond Academy (16-11) (Augusta) | 47 |
Northeast (20-9) (Macon) | 64 |
Westside (18-8) (Augusta) | 51 |
February 21 Grayson High |
Elbert County (16-11) (Elberton) | 59 |
Spalding (22-5) (Griffin) | 53 |
Grayson (16-11) | 51 |
Towers (19-10) (Decatur) | 42 |
Second Round |
February 26 Savannah State University |
Washington County (18-10) (Sandersville) | 62 |
Tattnall County (19-10) (Reidsville) | 41 |
Thomasville (23-2) | 46 |
Lucy Laney (26-2) (Augusta) | 39 |
February 27 Savannah State University |
Westover (23-3) (Albany) | 44 |
Dodge County (Eastman) | 42 |
Northeast (21-9) (Macon) | 50 |
Richmond Hill (19-9) | 25 |
February 27 Jonesboro - Mount Zion High |
Fannin County (22-7) (Blue Ridge) | 42 |
Westminster (22-5) (Atlanta) | 37 |
Avondale (19-8) (Avondale Estates) | 70 |
Johnson (21-8) (Gainesville) | 66 |
February 28 Jonesboro - Mount Zion High |
Gainesville (26-3) | 52 |
Elbert County (17-11) (Elberton) | 28 |
Flowery Branch (19-9) | 51 |
Grayson (17-11) | 41 |
Quarterfinals |
February 28 Savannah State University |
Westover (24-3) (Albany) | 47 |
Northeast (22-9) (Macon) | 36 |
Thomasville (24-2) | 61 |
Washington County (19-10) (Sandersville) | 45 |
March 1 Jonesboro - Mount Zion High |
Gainesville (27-3) | 56 |
Flowery Branch (20-9) | 46 |
Fannin County (23-7) (Blue Ridge) | 53 OT |
Avondale (20-8) (Avondale Estates) | 51 OT |
Semifinals |
March 5
Macon Coliseum |
Gainesville (28-3) | 58 |
Westover (25-3) (Albany) | 31 |
Fannin County (24-7) (Blue Ridge) | 60 |
Thomasville (25-2) | 49 |
Finals |
March 6
Macon Coliseum |
Gainesville (29-3) | 61 |
Fannin County (25-7) (Blue Ridge) | 33 |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region 1st through 4th place winners.
Champion: Gainesville
School Title: 4th
Final Record: 30-3
Coach: Manson Hill
Notes:
|
|