Email
Home
|
2018 Class AAA Girls
First Round |
February 16 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Coahulla Creek (Dalton) | 53 |
Pace Academy (Atlanta) | 44 |
Greater Atlanta Christian* (Norcross) | 70 |
Monroe Area | 39 |
Cook* (Adel) | 58 |
Long County (Ludowici) | 52 |
Beach* (Savannah) | 64 |
Pike County (Zebulon) | 13 |
Peach County* (Fort Valley) | 61 |
Islands (Savannah) | 35
Cedar Grove (Ellenwood) | 40 |
Sonoraville* | 39 |
Franklin County* (Carnesville) | 56 |
Dawson County (Dawsonville) | 35 |
Pierce County* (Blackshear) | 69 |
Dougherty (Albany) | 48 |
East Hall* (Gainesville) | 63 |
Hart County (Atlanta) | 52 |
Lovett* (Atlanta) | 61 |
Lakeview-Fort Oglethorpe | 35 |
Johnson* (Savannah) | 60 |
Rutland (Macon) | 33 |
Monroe* (Albany) | 67 |
Liberty County (Hinesville) | 28 |
Morgan County* (Madison) | 64 |
North Hall (Gainesville) | 52 |
Haralson County* (Tallapoosa) | 61 |
Stone Mountain | 34 |
Central* (Macon) | 59 |
Jenkins (Savannah) | 32 |
Tattnall County* (Reidsville) | 61 |
Worth County (Sylvester) | 26 |
Second Round |
February 21 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Greater Atlanta Christian* (Norcross) | 68 |
Coahulla Creek (Dalton) | 28 |
Beach* (Savannah) | 56 |
Cook (Adel) | 27 |
Franklin County* (Carnesville) | 53 |
Cedar Grove (Ellenwood) | 26 |
Peach County* (Fort Valley) | 53 |
Pierce County (Blackshear) | 42 |
Lovett* (Atlanta) | 58 |
East Hall (Gainesville) | 39 |
Johnson (Savannah) | 64 |
Monroe* (Albany) | 57 |
Haralson County* (Tallapoosa) | 53 |
Morgan County (Madison) | 42 |
Tattnall County* (Reidsville) | 54 |
Central (Macon) | 45 |
Quarterfinals |
February 27 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Greater Atlanta Christian* (Norcross) | 55 |
Beach (Savannah) | 45 |
Franklin County* (Carnesville) | 53 |
Peach County (Fort Valley) | 44 |
Johnson (Savannah) | 52 |
Lovett* (Atlanta) | 46 |
Tattnall County (Reidsville) | 59 |
Haralson County* (Tallapoosa) | 46 |
Semifinals |
March 3
Savannah - Armstrong Atlantic |
Greater Atlanta Christian (Norcross) | 49 |
Franklin County (Carnesville) | 43 |
Johnson (Savannah) | 43 |
Tattnall County (Reidsville) | 33 |
Finals |
March 8
Macon Coliseum |
Johnson (Savannah) | 62 |
Greater Atlanta Christian (Norcross) | 50 |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region winners through 4th place
Champion: Johnson (Savannah)
School Title:
Final Record:
Coach:
Notes:
Other notes:
| |
|