Email
Home
|
2010 Class AA Girls
Opening Round |
February 26 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Thomasville* (21-3) | 70 |
Central (8-16) (Macon) | 47 |
Mitchell County* (19-7) (Camilla) | 50 |
Putnam County (19-9) (Eatonton) | 41 |
Northeast* (24-3) (Macon) | 58 |
Albany (11-10) | 47 |
Henry County* (McDonough) | 86 |
Brooks County (Quitman) | 49 |
Appling County* (Baxley) | 52 |
Swainsboro | 47 |
Dodge County (23-4) (Eastman) | 75 |
McIntosh County Academy* (Darien) | 45 |
Lucy Laney* (24-3) (Augusta) | 69 |
St. Vincent's (17-13) (Savannah) | 46 |
Vidalia* (27-0) | 68 |
Brantley County (Nahunta) | 51 |
Crawford County* (23-3) (Roberta) | 54 |
Walnut Grove | 52 |
Fannin County (21-4) (Blue Ridge) | 43 |
Heard County* (18-8) (Franklin) | 30 |
North Oconee* (Bogart) | 58 |
Macon County (15-12) (Montezuma) | 45 |
Rabun County* (25-1) (Tiger) | 82 |
Jordan (14-12) (Columbus) | 56 |
Greater Atlanta Christian* (22-4) (Norcross) | 55 |
Calhoun (16-9) | 29 |
Buford* (24-4) | 63 |
Model (16-11) (Shannon) | 43 |
Lovett (18-9) (Atlanta) | 59 |
Armuchee* (19-7) (Rome) | 41 |
Blessed Trinity (14-14) (Roswell) | 61 |
Pepperell (22-2) Lindale) | 57 |
Second Round |
March 3 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Thomasville* (22-3) | 62 |
Dodge County (24-4) (Eastman) | 56 |
Lucy Laney (25-3) (Augusta) | 94 OT |
Henry County* (McDonough) | 93 OT |
Buford (25-4) | 65 |
Crawford County (24-3) (Roberta) | 39 |
Vidalia* (28-0) | 86 |
Northeast (25-3) (Macon) | 58 |
Mitchell County (20-7) (Camilla) | 52 |
Appling County (Baxley) | 47 |
Blessed Trinity (15-14) (Roswell) | 50 |
North Oconee* (Bogart) | 43 |
Greater Atlanta Christian* (23-4) (Norcross) | 63 |
Fannin County (22-4) (Blue Ridge) | 49 |
March 4 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Rabun County* (26-1) (Tiger) | 51 |
Lovett (19-9) (Atlanta) | 48
Quarterfinals |
March 5 Dalton - Northwest Georgia Trade Center |
Buford (26-4) | 48 |
Rabun County (27-1) (Tiger) | 28 |
Greater Atlanta Christian (24-4) (Norcross) | 75 |
Blessed Trinity (16-14) (Roswell) | 48 |
March 6 Americus - Georgia Southwestern |
Lucy Laney (26-3) (Augusta) | 84 |
Thomasville (23-3) | 54 |
Vidalia (29-0) | 65 |
Mitchell County (21-7) (Camilla) | 35 |
Semifinals |
March 11
Macon Coliseum |
Buford (27-4) | 62 |
Lucy Laney (27-3) (Augusta) | 49 |
Vidalia (30-0) | 75 |
Greater Atlanta Christian (26-4) (Norcross) | 68 |
Finals |
March 13
Macon Coliseum |
Buford (28-4) | 50 |
Vidalia (31-0) | 38 |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region 1st through 4th place winners.
Champion: Buford
School Title:
Final Record: 29-4
Coach:
Notes:
| |
|