Email
Home
|
2012 Class AA Boys
Opening Round |
February 24 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Morgan County* (23-4) (Madison) | 67 OT |
East Laurens (18-9) (East Dublin) | 65 OT |
February 25 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Lucy Laney* (23-4) (Augusta) | 78 |
Crawford County (9-19) (Roberta) | 51 |
Thomasville* | 51 |
Toombs County (13-11) (Lyons) | 36 |
Early County (22-6) (Blakely) | 77 |
Long County* (18-8) (Ludowici) | 75 |
Albany* (23-2) | 100 |
Appling County (15-12) (Baxley) | 75 |
Bleckley County* (19-10) (Cochran) | 56 |
Northeast (13-14) (Macon) | 53 |
Vidalia* (24-3) | 70 2OT |
Cook (18-9) (Adel) | 64 2OT |
Dodge County (18-7) (Eastman) | 48 |
Putnam County* (15-12) (Eatonton) | 33 |
Dawson County* (23-6) (Dawsonville) | 54 |
Calhoun (11-18) | 52 |
Buford* (20-7) | 78 |
Spencer (9-16) (Columbus) | 60 |
Coosa* (24-4) (Rome) | 80 |
Rabun County (20-8) (Tiger) | 58 |
Jordan* (24-3) (Columbus) | 71 |
South Atlanta (22-6) | 65 |
Greater Atlanta Christian* (23-5) (Norcross) | 64 |
Callaway (12-14) (Hogansville) | 48 |
Jefferson* (19-9) | 68 |
North Murray (21-9) (Chatsworth) | 50 |
Manchester* (19-2) | 70 |
Decatur | 56 |
East Hall (21-7) (Gainesville) | 90 |
Dade County* (22-6) (Trenton) | 73 |
Second Round |
February 29 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Lucy Laney* (24-4) (Augusta) | 44 |
Thomasville | 37 |
Morgan County* (24-4) (Madison) | 70 |
Early County (23-6) (Blakely) | 58 |
Albany* (24-2) | 68 |
Bleckley County (20-10) (Cochran) | 41 |
Vidalia* (25-3) | 65 |
Dodge County (19-7) (Eastman) | 58 |
Dawson County* (24-6) (Dawsonville) | 42 |
Buford (21-7) | 35 |
Jordan (25-3) (Columbus) | 75 |
Coosa* (25-4) (Rome) | 58 |
Greater Atlanta Christian* (24-5) (Norcross) | 72 |
Jefferson (20-9) | 42 |
Manchester* (20-2) | 95 |
East Hall (22-7) (Gainesville) | 76 |
Quarterfinals |
March 2 Dalton - Northwest Georgia Trade Center |
Jordan (26-3) (Columbus) | 48 |
Dawson County (25-6) (Dawsonville) | 47 |
Manchester (21-2) | 48 |
Greater Atlanta Christian (25-5) (Norcross) | 46 |
March 3 Savannah State |
Lucy Laney (25-4) (Augusta) | 71 |
Morgan County (25-4) (Madison) | 59 |
Vidalia (26-3) | 63 |
Albany (25-2) | 49 |
Semifinals |
March 8
Macon Coliseum |
Lucy Laney (26-4) (Augusta) | 52 |
Jordan (27-3) (Columbus) | 44 |
Manchester (22-2) | 71 |
Vidalia (27-3) | 62 |
Finals |
March 10
Macon Coliseum |
Lucy Laney (27-4) (Augusta) | 67 |
Manchester (23-2) | 53 |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region 1st through 4th place winners.
Champion: Laney
School Title: 1st
Final Record: 28-4
Coach: Jerry Hunter
Notes:
|
|