Email
Home
|
2009 Class AA Boys
Opening Round |
February 28 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Thomasville* (21-4) | 65 |
Charlton County (7-?) (Folkston) | 38 |
Long County (20-6) (Ludowici) | 65 |
Early County* (Blakely) | 55 |
Appling County* (21-8) (Baxley) | 64 |
Mitchell County (Camilla) | 55 |
Cook (Adel) | 36 |
McIntosh County Academy* (Darien) | 35 |
Dublin* (26-1) | 68 |
Northeast (21-5) (Macon) | 65 |
Greene County (18-9) (Greensboro) | 55 |
Screven County* (14-15) (Sylvania) | 53 |
Henry County* (19-9) (McDonough) | 98 OT |
Swainsboro (13-13) | 95 OT |
Central* (18-7) (Macon) | 81 |
East Laurens (16-10) (East Dublin) | 68 |
Decatur | 53 |
Manchester* | 52 |
Callaway* (20-6) (Hogansville) | 51 |
Westminster (13-13) (Atlanta) | 49 |
Blessed Trinity* (21-6) (Roswell) | 66 |
Jordan (16-12) (Columbus) | 52 |
Greater Atlanta Christian* (25-3) (Norcross) | 78 |
Crawford County (10-19) (Roberta) | 63 |
Dade County* (25-3) (Trenton) | 80 |
Union County (Blairsville) | 37 |
Coosa* (Rome) | 65 |
East Jackson (15-13) (Commerce) | 54 |
Chattooga (20-4) (Summerville) | 71 |
Dawson County* (16-11) (Dawsonville) | 48 |
Riverside Military Academy* (13-6) (Gainesville) | 46 |
Pepperell (12-13) (Lindale) | 36 |
Second Round |
March 4 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Greene County (19-9) (Greensboro) | 63 |
Thomasville (22-4) | 59 |
Henry County* (20-9) (McDonough) | 53 |
Cook (Adel) | 47 |
Blessed Trinity (22-6) (Roswell) | 47 |
Riverside Military Academy* (14-6) (Gainesville) | 43 |
Dade County* (26-3) (Trenton) | 103 2OT |
Callaway (21-6) (Hogansville) | 99 2OT |
Dublin* (27-1) | 73 |
Long County (21-6) (Ludowici) | 55 |
Central* (19-7) (Macon) | 73 |
Appling County (22-8) (Baxley) | 47 |
Greater Atlanta Christian* (26-3) (Norcross) | 73 |
Chattooga (21-4) (Summerville) | 70 |
Coosa* (Rome) | 64 |
Decatur | 48 |
Quarterfinals |
March 7 Savannah State |
Greene County (20-9) (Greensboro) | 77 |
Henry County (21-9) (McDonough) | 54 |
Dublin (28-1) | 67 |
Central (20-7) (Macon) | 49 |
March 7 Rome - Forum |
Blessed Trinity (23-6) (Roswell) | 90 |
Dade County (27-3) (Trenton) | 68 |
Greater Atlanta Christian (27-3) (Norcross) | 81 |
Coosa (Rome) | 36 |
Semifinals |
March 12
Macon Coliseum |
Blessed Trinity (24-6) (Roswell) | 62 |
Greene County (21-9) (Greensboro) | 46 |
Dublin (29-1) | 76 |
Greater Atlanta Christian (28-3) (Norcross) | 61 |
Finals |
March 14
Macon Coliseum |
Dublin (30-1) | 79 |
Blessed Trinity (25-6) (Roswell) | 64 |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region 1st through 4th place winners.
Champion: Dublin
School Title:
Final Record: 31-1
Coach:
Notes:
|
|