Email
Home
|
2017 Class AA Girls
First Round |
February 17 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Douglass* (Atlanta) | 53 |
Putnam County (Eatonton) | 47 |
Lucy Laney* (Augusta) | 70 |
Swainsboro | 44 |
Dodge County* (Eastman) | 70 |
Early County (Blakely) | 51 |
Heard County* (Franklin) | 42 |
Pepperell (Lindale) | 40 |
South Atlanta | 68 |
Banks County* (Homer) | 62 |
Bryan County* (Pembroke) | 62 |
Westside (Augusta) | 31 |
Berrien* (Nashville) | 57 |
Washington County (Sandersville) | 38 |
Model* (Shannon) | 63 |
Temple | 28 |
Vidalia* | 72 |
Jefferson County (Louisville) | 44 |
Rabun County* (Tiger) | 70 |
Therrell (Atlanta) | 40 |
Armuchee* (Rome) | 66 |
Lamar County (Barnesville) | 38 |
Fitzgerald* | 86 |
Dublin | 76 |
Jeff Davis (Hazlehurst) | 43 |
T.W. Josey* (Augusta) | 38 |
Dade County (Trenton) | 58 |
Callaway* (Hogansville) | 30 |
Bleckley County* (Cochran) | 51 |
Thomasville | 43 |
February 18 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Hapeville Charter* | 43 |
Elbert County (Elberton) | 27 |
Second Round |
February 22 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Lucy Laney* (Augusta) | 59 |
Douglass (Atlanta) | 46 |
Heard County* (Franklin) | 56 |
Dodge County (Eastman) | 55 |
Bryan County* (Pembroke) | 72 |
South Atlanta | 44 |
Model* (Shannon) | 64 |
Berrien (Nashville) | 30 |
Rabun County* (Tiger) | 79 |
Vidalia | 65 |
Fitzgerald* | 74 |
Armuchee (Rome) | 60 |
Hapeville Charter* | 55 |
Jeff Davis (Hazlehurst) | 50 |
Bleckley County* (Cochran) | 45 |
Dade County (Trenton) | 43 |
Quarterfinals |
February 28 Home team's high school (home team marked with a '*') |
Lucy Laney (Augusta) | 85 |
Heard County* (Franklin) | 30 |
Model* (Shannon) | 62 |
Bryan County (Pembroke) | 45 |
Rabun County* (Tiger) | 70 |
Fitzgerald | 54 |
Bleckley County (Cochran) | 54 |
Hapeville Charter* | 45 |
Semifinals |
March 4
Milledgeville - Georgia College and State University |
Lucy Laney (Augusta) | 65 |
Model (Shannon) | 49 |
Rabun County (Tiger) | 65 |
Bleckley County (Cochran) | 37 |
Finals |
March 9
Georgia Tech |
Lucy Laney (Augusta) | 85 |
Rabun County (Tiger) | 76 |
The Tournament
Teams: 32
How determined: Region winners through 4th place
Champion: Lucy Laney
School Title:
Final Record:
Coach: Otis Smart
Notes:
Other notes:
|
|